De ISMS-partners hebben onderzocht waarom grondpersoneel op de platforms en dienstwegen zich niet altijd aan de regels en voorschriften houdt. Uit dit onderzoek blijkt dat meerdere factoren een rol spelen. Om dit te verbeteren, zijn inmiddels acties gedaan die we op korte termijn konden implementeren.
Zo is de belijning op enkele plekken aangepast en zijn voetgangersoversteekplaatsen verbeterd, en kapotte verlichting is vervangen. Toezicht op de naleving van regels is geïntensiveerd ende doorlooptijd van sanctionering is verkort. Er worden frequent gemeenschappelijke veiligheidscampagne uitgevoerd en de Schipholregels zijn herzien zodat (veiligheids)regels op Schiphol toegankelijker en begrijpelijker zijn geworden. De Basistraining Safety & Security is verbeterd met een verplichte jaarlijkse herhaaltraining.
Het programma verbeteren zichtbaarheid op kruispunten aan airside is in uitvoering.
Deze maatregel bestaat uit meerdere onderliggende acties met eigen implementatiedatum. Daarom is geen vermelding van de implementatiedatum en planning datum op de website.